جزئیات وبلاگ

به افراد نیازمند کمک کنید

  • خانه / داوطلب / کارگاه آموزشی تربیت…
کارگاه آموزشی تربیت جنسی ؛ بایدها و نبایدها
کارگاه آموزشی “تربیت جنسی ؛ بایدها و نبایدها” توسط شبکه جامع حامیان حقوق کودک در حسینیه سید شهدا (ع) مهدی اباد (بلوار شاهنامه) در روز تولد حضرت زهرا(س) و روز زن برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی، سرکار خانم دکتر دادگستر مقدم (روانشناس و مشاور) موضوع تربیت جنسی کودکان را بررسی نمودند. در رابطه با تربیت جنسی نکته ای که باید بدانیم این است که تربیت جنسی از بدو تولد آغاز و تا پایان عمر ادامه دارد و انسان در هر مرحله از زندگی نیازمند آموزش برای مواجهه ی کارآمد با مسائل جنسی است.
تربیت جنسی برای کودکان به معنی آموزش مسائل جنسی نیست بلکه آموزش به کودکان در زمینه ی محافظت از خود و رشد هویت جنسی آنان است. کودکان باید تا سن ۴ سالگی هویت جنسی( درک کودک از جنسیت دختر یا پسر بودن) خود را تشخیص دهد و متناسب با آن نقش جنسیتی که از دو سالگی شروع به شکل گیری میکند همان رفتاری است که بر اساس هویت جنسی و همانگ با ان ظاهر می شود.
 در مبحث تربیت جنسی کودکان یکی از نکات قابل اهمیت این است که باید تمام سوالات کودک پاسخ داده شود اما این پاسخ ها باید متناسب با سن و میزان اگاهی کودک باشد.
  ایشان با تاکید بر این نکته که یادگیری کودکان از طریق مشاهده رفتار والدین صورت می پذیرد، اداب و نحوه توالت رفتن و حمام کردن کودکان را آموزش داده و به تمام سوالات مادران پاسخ دادند.
شایان ذکر است این کارگاههای آموزشی  در منطقه حاشیه شهر و با همکاری مدیر دبستان صفار نجیب برگزار گردید.

1 نظرات

  • دیدگاه بررسی شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *