جزئیات وبلاگ

به افراد نیازمند کمک کنید

مراسم کلنگ زنی مجموعه اقامتی، آموزشی استعدادهای درخشان ویژه فرزندان بی سرپرست

مراسم کلنگ زنی مجموعه اقامتی، آموزشی استعدادهای درخشان ویژه فرزندان بی سرپرست

مراسم کلنگ زنی مجموعه اقامتی، آموزشی استعدادهای درخشان ویژه فرزندان بی سرپرست در مجتمع آموزشی، ورزشی و فنی و حرفه ای گلستان علی)ع( با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.
در این مراسم مهندس جلیل افشارنژاد خیر نیک اندیش مجموعه یاد شده گفت: اگرچه خانواده من در بخشهای صنعت و اقتصاد از گذشته های دور حضور جدی دارند، اما از همان زمان هم پدر و هم عمویم در بحث مدرسه سازی حضور داشتند. عمویم 19 مدرسه و من تاکنون توانسته ام 7 مدرسه را برای بچه ها بسازم. مهندس افشارنژاد در ادامه تأکید کرد:
قرار بود مدرسه بسازیم اما با آشنایی با مجموعه خیریه گلستان علی (ع) طی هفت ماه گذشته با 9 آرشیتکت در لندن برای ایده و اجرای این مجموعه به بحث و گفتگو نشستیم و در نتیجه به اجرای چهار بلوک جداگانه اقامتی، آموزشی استعدادهای درخشان ویژه فرزندان بی سرپرست رسیدیم که در مجتمع آموزشی، ورزشی و فنی و حرفه ای برای بچه ها در گروه سنی مختلف طراحی و به مرحله اجرا خواهد رسید.
نوید برای بهر ه برداری با کیفیت
دکتر افشین افشارنژاد نیز در حاشیه مراسم گفت: امیدوارم این پروژه طی 18 الی 24 ماه به مرحله آمادگی و بهر ه برداری برسد. وی خاطرنشان ساخت: این پروژه دارای ویژگیهای خاصی است اما امیدوارم در کمترین زمان، بهترین و با کیفیت ترین کار ارائه شود.
آرزوی دیرینه
مدیرعامل مؤسسه خیریه گلستان علی(ع) هم گفت:  ساخت این پروژه آرزوی دیرینه من بود.  چند سال قبل از تأسیس گلستان علی (ع) کمیته امداد و دفتر حمایت از زندانیان مرتبط بودم و در همان دوران دریافتم استعدادهای بسیار زیادی در بچه های آنها وجود دارد، بدون آن که کسی توجه کند. سید حمید رضازاده تأکید کرد:  متأسفانه همین بچه ها درآینده به دلیل بی توجهی بیشترین بزهکاران کشور را تشکیل میدهند. از این رو همه تلاشم را برای آنکه بتوانم این استعدادها را جمع آوری کنم، انجام دادم.
نیاز به یک مرکز ویژه برپایه استعدادهای درخشان
وی با اشاره به این نکته که در مراکز فعلی نمی توان این کار ویژه را برای استعدادهای درخشان انجام داد، بیان کرد: نیاز به یک مرکز مجزا داشتیم، زیرا درصورت وجود 10 دانش آموز نخبه دربین 40 دانش آموز نمیتوان به صورت ویژه روی آنها کار کرد، رضازاده اظهار داشت:
از این رو از 9 سال پیش به دنبال زمینی برای این کار بودم که با کمک بهزیستی و مساعدت مسکن و شهرسازی  با تعرفه های دولتی 5/2 هکتار زمین را در اول جاهد شهر خریداری کردیم و خوشبختانه موانع برداشته شد. وی از افتتاح و بهر ه برداری یک مجموعه آموزشی از این پروژه در شهریورماه سال جاری خبر داد و بیان کرد: این مجموعه آموزشی با همت خانواده افشارنژاد، انجام شده است که از بهترین خیرین کشور هستند. وی از حضور و پرورش 140 بچه نخبه کشور در این خوابگاه در آینده خبرداد و گفت: پس از ساخت به صورت ویژه قرار است روی این بچه ها کار شود و امیدواریم در آینده بهترین مدیران و ورزشکاران کشور را از این نخبگان داشته باشیم.
 35 درصد رشد فرزند خواندگی
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی نیز گفت: تلاش ما برای برگشت کودکان به آغوش خانواده شان است و این در حالی است که امسال بیش از 300 کودک به آغوش خانواده و یا بستگانشان بازگشتند و 630  فرزند نیز به زوج ها برای فرزند خواندگی پذیرش شد ه اند و این در حالی است که 35 درصد رشد فرزند خواندگی در استان بوده است. دکتر پور یوسف خاطرنشان ساخت: دراین راستا تعدادی کودک و نوجوان نیز به دلیل بی سرپرستی و بدسرپرستی و یا سن بالایشان مجبوریم در قالب شبه خانواده نگهداری شوند که خوشبختانه مؤسسه گلستان علی(ع) در هشت مرکز این همکاری را انجام می دهد. مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی تأکید کرد: الگوی اصلی در گلستان علی(ع) تکیه بر توانمندسازی آموزش، نشاط، ورزش، تحصیلات دانشگاهی، اشتغال و ازدواج است و این درحالی است که از اولویت های این مؤسسه استعدادیابی برای کل کشور است و خوشبختانه سرمایه گلستان علی(ع) اعتماد خیرین به آن است.
افزایش آمار کودکان آسیب دیده
معاون دادستان استان خراسان رضوی نیز دراین مراسم گفت: لازم است بدانیم در بحث اقدامات اجتماعی برای کودکان و نوجوانان از بحث حکومتی و دولتی باید به سمت بخش خصوصی هم رو بیاوریم. سرکار خانم دکتر نیره عابدین زاده با اشاره به این نکته که همیشه بحث بحران نیست، بلکه بحث خروج از بحران هم وجود دارد، اظهار داشت:
باید بخش خصوصی حضور داشته باشد و در حال حاضر تعداد کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و در معرض آسیب کم نشده است و آمار نشان می دهد این تعداد در حال افزایش است.

3 نظرات

  • Throw myself down teems with vapour around me, and the meridian sun strikes the upper surface of the impenetrable foliage of my trees, and but a few stray gleams steal into the inner sanctuary grow familiar with the countless indescribable forms of the insects and flies.

    • On the evening of November 10th, the audience at New York’s Metry opolitiona era was treated to the briefest of delights.

  • Founded by berlin’s clubcommissioner alongside amsterdam’s with nightori mayor, the creative footprint works with our partner Poor Advisor, local nyc scene experts and researchers to gather data need for regular life.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *